AB-FB024BL-19700-XA1
Mfr.Part #
AB-FB024BL-19700-XA1
Description
TOP VIEW R/L, IP68, 24V, 120LED/
Stock
10
In Stock :
10
Linear Light Strip, Flexible
Temperature - Test :
25°C
Current - Max :
Base Product Number :
AB-FB024
CRI (Color Rendering Index) :
Color :
Blue
Package :
Bag
Size / Dimension :
5000.00mm L x 15.00mm W
Features :
IP67
Viewing Angle :
120°
Light Emitting Surface (LES) :
Product Status :
Active
CCT (K) :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V
Wavelength :
445nm
Series :
AB-FB
Luminous Flux @ Current/Temperature :
120lm
Lumens/Watt @ Current - Test :
14 lm/W
Current - Test :
435mA
Height :
14.00mm
Manufacturer related products
    IC LED DRVR LIN PWM 150MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 50MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 100MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 25MA 6DFN