AB-FA024BL-19700-XA1
Mfr.Part #
AB-FA024BL-19700-XA1
Description
LED MOD BLUE 5M PER REEL
Stock
178
In Stock :
178
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
120°
Type :
LED Module
Current - Test :
330mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
19 lm/W
Series :
AB-FA
Flux @ Current/Temperature - Test :
144lm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V
Wavelength :
470nm 465nm ~ 475nm
Height :
10.00mm
Color :
Blue
Size / Dimension :
5.00mLx8.00mm W
Feature :
IP20
American Bright AB-FA024BL-19700-XA1
Manufacturer related products
    IC LED DRVR LIN PWM 150MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 50MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 100MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 25MA 6DFN