AB-FA02406-19712-XA2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AB-FA02406-19712-XA2
Manufacturer
American Bright
Description
LIGHT STRIP W IP20 24V 60LEDM RG
Stock
16
In Stock :
16
Manufacturer :
American Bright
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature - Test :
25°C
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
Factory Lead Time :
10 Weeks
Viewing Angle :
120°
Lens Type :
Flat
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V
Type :
LED Module
Feature :
IP20
Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Height :
2.50mm
Size / Dimension :
5000.00mm Lx10.00mm W
Series :
AB-FA
RoHS Status :
RoHS Compliant
American Bright AB-FA02406-19712-XA2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    IC LED DRVR LIN PWM 150MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 50MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 100MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 25MA 6DFN