#A915AY-330M=P3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
#A915AY-330M=P3
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIX IND 33UH 750MA 0.257OHM SMD
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Test Frequency :
0.1MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
85°C
Tolerance :
±20%
Rated Current-Max :
0.8A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
720mA
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Number of Functions :
Current Rating (Amps) :
750mA
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
DC Resistance (DCR) :
257mOhm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
D53LC
Core Material :
Ferrite
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
33μH
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
#A915AY-330M=P3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD