#A915AY-100M=P3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
#A915AY-100M=P3
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 1.49A 90 MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated Current-Max :
1.49A
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Number of Terminations :
2
Current Rating (Amps) :
1.49A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Type :
Wirewound
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Current - Saturation :
1.09A
Inductance :
10μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ferrite
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Reach Compliance Code :
Compliant
Test Frequency :
0.1MHz
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
yes
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
#A915AY-100M=P3
Murata Electronics #A915AY-100M=P3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD