A474K20X7RF5UAA
Mfr.Part #
A474K20X7RF5UAA
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R AXIAL
Length :
5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Mount :
10 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
Diameter :
3mm
Capacitance :
0.47µF