A474K20X7RF5TAA
Mfr.Part #
A474K20X7RF5TAA
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R AXIAL
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.47µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5mm
Packing Method :
TR
Diameter :
3mm