A391K15C0GH5TAA
Mfr.Part #
A391K15C0GH5TAA
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
390pF
Packing Method :
TR
Length :
3.8mm
Diameter :
2.5mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Axial
Dielectric :
C0G
Datasheets
A391K15C0GH5TAA
Vishay A391K15C0GH5TAA
A 390pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial