A391J15C0GH5UAA
Mfr.Part #
A391J15C0GH5UAA
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Capacitance :
390pF
Diameter :
2.5mm
Length :
3.8mm
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Datasheets
A391J15C0GH5UAA
Vishay A391J15C0GH5UAA
A 390pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial