A2F200M3F-CSG288I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A2F200M3F-CSG288I
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
288-TFBGA, CSPBGA
Datasheet
Download
Description
IC SOC CORTEX-M3 80MHZ 288CSP
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
System On Chip (SoC)
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
100°C
Architecture :
MCU, FPGA
Flash Size :
256KB
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Number of I/O :
MCU - 31, FPGA - 78
Max Supply Voltage :
1.575V
Package / Case :
288-TFBGA, CSPBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Base Part Number :
A2F200
Connectivity :
CANbus, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB
RAM Size :
64KB
Frequency :
80MHz
Mount :
Surface Mount
Supplier Device Package :
288-CSP (11x11)
Core Processor :
ARM® Cortex®-M3
Primary Attributes :
ProASIC®3 FPGA, 200K Gates, 4608 D-Flip-Flops
Number of Pins :
288
Core Architecture :
ARM
RoHS Status :
RoHS Compliant
Speed :
80MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Peripherals :
DMA, POR, WDT
Packaging :
Tray
Min Supply Voltage :
1.425V
Operating Supply Voltage :
1.5V
Series :
SmartFusion®
Interface :
EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART, USART
Datasheets
A2F200M3F-CSG288I
-40°C~100°C TJ 288 Pin A2F200 System On Chip SmartFusion® Series MCU - 31, FPGA - 78 I/O Min 1.425V V Max 1.575V V
DHRB34C221M2BB Description
The DHRB34C221M2BB is a High Voltage Ceramic Capacitor.
DHRB34C221M2BB Features
  • Epoxy resin encapsulated
  • Small size
  • Highly reliable internal construction
  • Wide selection of values
  • Up to DC 40kV working voltage