A151K15C0GF5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A151K15C0GF5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Capacitance :
150pF
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Series :
A
Packing Method :
TR
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Applications :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e3
Length :
3.8mm
Published :
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
A151K15C0GF5TAA
Vishay A151K15C0GF5TAA
A 150pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial