A151J15C0GF5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A151J15C0GF5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Lead Style :
Straight
Dielectric :
C0G
Capacitance :
150pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Multilayer :
yes
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.5mm
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
A
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Length :
3.8mm
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Through Hole
Datasheets
A151J15C0GF5UAA
Vishay A151J15C0GF5UAA
A 150pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial