A10K0C-P09MCC0-5000
Mfr.Part #
A10K0C-P09MCC0-5000
Description
ODU MINI-SNAP BREAK-AWAY PLUG, S
Number of Positions :
9
Current Rating (Amps) :
4A
Cable Opening :
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Voltage Rating :
200V
Datasheets
A10K0C-P09MCC0-5000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
A10K0C-P09MCC0-5000 Overview
A10K0C-P09MCC0-5000 Features
ODU MINI-SNAP? K series
A10K0C-P09MCC0-5000 Applications
There are a lot of ODU
A10K0C-P09MCC0-5000 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER