80KESS6BFPW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
80KESS6BFPW
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KES 80A 1S NUT WYE 520VAC 50HZ
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Approval Agency :
CSA, UL
Frequency - Operating :
50/60Hz
Package :
Box
Current :
80 A
Configuration :
Single Stage
Base Product Number :
80KESS6B
Series :
KES
Termination Style :
Threaded Post (M8)
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Chassis Mount
Product Status :
Active
Voltage - Rated AC :
520V
Datasheets
80KESS6BFPW
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH