80KEBS10AFPD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
80KEBS10AFPD
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEB 80A 1S SP DELTA 440VAC 50HZ
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Frequency - Operating :
50/60Hz
Mounting Type :
Chassis Mount
Series :
KEB
Product Status :
Active
Termination Style :
Terminal Block
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated AC :
440V
Package :
Box
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Approval Agency :
CSA, UL
Base Product Number :
80KEBS10
Current :
80 A
Configuration :
Single Stage
Datasheets
80KEBS10AFPD
TE Connectivity Corcom Filters 80KEBS10AFPD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH