74F574SCX
Mfr.Part #
74F574SCX
Manufacturer
onsemi
Package / Case
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Flip Flops
Type :
D-Type
Package / Case :
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Number of Bits per Element :
8
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
8.5ns @ 5V, 50pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Clock Frequency :
100MHz
Trigger Type :
POSITIVE EDGE
Mounting Type :
Surface Mount
Output Type :
Tri-State, Non-Inverted
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output High, Low :
3mA 24mA
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Series :
74F
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Current - Quiescent (Iq) :
86mA
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Function :
Standard
Datasheets
74F574SCX
Introducing Flip Flops onsemi 74F574SCX from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:D-Type, Package / Case:20-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:0°C~70°C TA, 74F574SCX pinout, 74F574SCX datasheet PDF, 74F574SCX amp .Beyond Flip Flops onsemi 74F574SCX ,we also offer MC100EP29MNG, 74AHC1G79GW,165, 74AHC1G79GW,125, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.