74F521SCX
Mfr.Part #
74F521SCX
Manufacturer
onsemi
Package / Case
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SOIC
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Comparators
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Form :
Gull wing
Number of Bits :
8
Terminal Pitch :
1.27mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Unknown
Pin Count :
20
Operating Temperature :
0°C~70°C
Number of Terminations :
20
Additional Feature :
CASCADABLE
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
JESD-30 Code :
R-PDSO-G20
Current - Output High, Low :
1mA 20mA
Type :
IDENTITY COMPARATOR
Output :
Active Low
Height Seated (Max) :
2.65mm
Terminal Position :
Dual
Package / Case :
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Terminal Finish :
MATTE TIN
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
10ns @ 5V, 50pF
Surface Mount :
yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Width :
7.5mm
Family :
F/FAST
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Series :
74F
Pbfree Code :
yes
Output Function :
A=B
Supply Voltage :
5V
Propagation Delay (tpd) :
11 ns
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Datasheets
74F521SCX
Introducing Comparators onsemi 74F521SCX from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:0°C~70°C, Number of Terminations:20, Type:IDENTITY COMPARATOR, Output:Active Low, Package / Case:20-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Mounting Type:Surface Mount, 74F521SCX pinout, 74F521SCX datasheet PDF, 74F521SCX amp .Beyond Comparators onsemi 74F521SCX ,we also offer MM74HC688WMX, MM74HC688WM, LMV331M5/MESN, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.