73L7R13J
Mfr.Part #
73L7R13J
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.13 OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
130mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
28 Weeks
Height Seated (Max) :
0.028 0.71mm
Feature :
Current Sense
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Series :
73Lx
Composition :
Thick Film
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Datasheets
73L7R13J
CTS Corporation 73L7R13J
73Lx Series, Thick Film, 130mOhm, 1W, ±5%, -55°C~125°C