73G-OI020
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
73G-OI020
Manufacturer
Grayhill, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
ANALOG OUTPUT MODULE
Manufacturer :
Grayhill, Inc.
Product Category :
I/O Relay Modules
Termination :
PC Pins
JESD-30 Code :
R-XXMA-X
Max Operating Temperature :
60°C
Voltage - Input :
Series :
73
Supply Voltage :
5V
Color :
Orange
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Package / Case :
Module
Min Operating Temperature :
0°C
Width :
11.7mm
Turn On Time :
Style :
G5
Turn Off Time :
Throw Configuration :
SPST
Current - Output :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
55.9mm
Product Status :
Obsolete
Published :
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Current :
20mA
Number of Functions :
1
Reach Compliance Code :
Unknown
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Features :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Length :
48.3mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Current Rating :
20mA
Lead Free :
Exempt
Mount :
Through Hole
Type :
Analog Output Module
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Voltage - Output :
Approval Agency :
CE, CSA, UL
Datasheets
73G-OI020
Grayhill, Inc. 73G-OI020
73G-OI020 datasheet pdf and I/O Relay Modules product details from Grayhill Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"