73G-IV100M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
73G-IV100M
Manufacturer
Grayhill, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
ANALOG INPUT MODULE
Manufacturer :
Grayhill, Inc.
Product Category :
I/O Relay Modules
Number of Pins :
5
Color :
Blue
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Input :
Min Operating Temperature :
0°C
Throw Configuration :
SPST
Max Operating Temperature :
60°C
Lead Free :
Exempt
Style :
G5
Approval Agency :
CE, CSA, UL
Published :
Series :
73
Max Input Voltage :
100mV
Product Status :
Obsolete
Turn On Time :
Length :
48.3mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
55.9mm
Voltage - Output :
Mount :
Screw, Through Hole
Turn Off Time :
Current - Output :
Packaging :
Bulk
Max Input Voltage (DC) :
100mV
Type :
Analog Input Module
Package / Case :
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
11.7mm
Package :
Bulk
Housing Color :
Blue
Features :
Datasheets
73G-IV100M
Grayhill, Inc. 73G-IV100M
73G-IV100M datasheet pdf and I/O Relay Modules product details from Grayhill Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"