72V811L10TF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
72V811L10TF
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
64-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC FIFO SYNC 512X9 10NS 64QFP
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Programmable Flags Support :
yes
Memory Size :
9K 512 x 9 x 2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Current - Supply (Max) :
40mA
Packaging :
Tray
Base Part Number :
72V811
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Operating Temperature :
0°C~70°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Function :
SYNCHRONOUS
Package / Case :
64-LQFP
Retransmit Capability :
No
Expansion Type :
Depth, Width
Series :
72V
Access Time :
6.5ns
Data Rate :
100MHz