72V3690L15PFI
Mfr.Part #
72V3690L15PFI
Package / Case
TQFP
Description
IC FIFO SS 32768X36 15NS 128TQFP
FIFOs Memory
Height Seated (Max) :
1.6mm
Pbfree Code :
No
Parallel/Serial :
Parallel
Min Operating Temperature :
-40°C
Cycle Time :
15 ns
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
20
Supply Voltage :
3.3V
Factory Lead Time :
7 Weeks
Terminal Pitch :
0.5mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Sync/Async :
SYNCHRONOUS
Peak Reflow Temperature (Cel) :
225
Mount :
Surface Mount
Pin Count :
128
Number of Functions :
1
Retransmit Capability :
yes
Max Supply Voltage :
3.45V
Thickness :
1.4mm
Qualification Status :
Not Qualified
Access Time :
10 ns
Width :
14mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
JESD-609 Code :
e0
Length :
20mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Density :
1.1 Mb
ECCN Code :
EAR99
Word Size :
36b
Number of Pins :
128
HTS Code :
Frequency (Max) :
66.7MHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn85Pb15)
Number of Terminations :
Output Enable :
yes
Package / Case :
TQFP
Bus Directional :
Unidirectional
Max Operating Temperature :
85°C
Lead Free :
Contains Lead
Min Supply Voltage :
3.15V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Organization :
32KX36
Frequency :
66.7MHz
Max Supply Current :
40mA
Terminal Form :
Gull wing
Memory IC Type :
OTHER FIFO
Temperature Grade :
Industrial
Standby Current-Max :
0.015A
Terminal Position :
QUAD
Nominal Supply Current :
40mA