72V3690L10PFG8
Mfr.Part #
72V3690L10PFG8
Package / Case
128-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC FIFO SS 32768X36 10NS 128TQFP
FIFOs Memory
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
128-TQFP (14x20)
Expansion Type :
Depth, Width
Series :
72V
Data Rate :
100MHz
Access Time :
6.5ns
Bus Directional :
Uni-Directional
Memory Size :
1.125M (32K x 36)
Programmable Flags Support :
Package / Case :
128-LQFP
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Asynchronous, Synchronous
Retransmit Capability :
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Base Product Number :
72V3690
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.15 V ~ 3.45 V
Current - Supply (Max) :
40mA