72V3660L7-5PFGI
Mfr.Part #
72V3660L7-5PFGI
Package / Case
128-LQFP
Description
IC FIFO SS 4096X36 7-5NS 128TQFP
Packaging :
Tray
Memory Size :
144K 4K x 36
Retransmit Capability :
yes
Current - Supply (Max) :
40mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
72V
Access Time :
5ns
Supplier Device Package :
128-TQFP (14x20)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Data Rate :
133.3MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Programmable Flags Support :
Package / Case :
128-LQFP
Base Part Number :
72V3660
Voltage - Supply :
3.15V~3.45V