72V3660L6PFG
Mfr.Part #
72V3660L6PFG
Package / Case
128-LQFP
Description
IC FIFO SYNC II 36BIT 128-TQFP
yes
Base Part Number :
72V3660
Packaging :
Tray
Data Rate :
166MHz
Programmable Flags Support :
yes
Package / Case :
128-LQFP
Operating Temperature :
0°C~70°C
Memory Size :
144K 4K x 36
Supplier Device Package :
128-TQFP (14x20)
Access Time :
4ns
Series :
72V
Voltage - Supply :
3.15V~3.45V
Retransmit Capability :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Current - Supply (Max) :
40mA