72V3640L6PFG8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
72V3640L6PFG8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
128-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC MEM FIFO 1024X36 128-TQFP
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Access Time :
4ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.15V~3.45V
Current - Supply (Max) :
40mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
72V
Bus Directional :
Uni-Directional
FWFT Support :
yes
Data Rate :
166MHz
Memory Size :
36K 1K x 36
Package / Case :
128-LQFP
Function :
SYNCHRONOUS
Mounting Type :
Surface Mount
Expansion Type :
Depth, Width
Operating Temperature :
0°C~70°C