72V3640L6BCY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
72V3640L6BCY
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
IC FIFO SS 1024X36 6NS 144-BGA
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Current - Supply (Max) :
40mA
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
3.15 V ~ 3.45 V
Bus Directional :
Uni-Directional
Expansion Type :
Depth, Width
Memory Size :
36K (1K x 36)
Mounting Type :
Package / Case :
Retransmit Capability :
yes
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Data Rate :
166MHz
Package :
Tray
FWFT Support :
yes
Supplier Device Package :
Series :
72V