6STD50SAU99R30X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
6STD50SAU99R30X
Manufacturer
CONEC
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS R/A SLDR
Manufacturer :
CONEC
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Color :
Black
Number of Rows :
3
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Connector Style :
D-Sub
Dielectric Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Packaging :
Tray
Number of Positions :
50
Contact Form :
Machined
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Feature :
Board Lock, Mounting Brackets
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Contact Finish Thickness :
Flash
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
7.5A
Backset Spacing :
0.276 (7.00mm)
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
COPPER ALLOY
Shell Material, Finish :
Copper Alloy, Tin Plated
Shell Size, Connector Layout :
5 DD D
Published :
Contact Type :
Signal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Termination :
Solder
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Voltage - Rated :
125V
Mounting Type :
Board Edge, Through Hole, Right Angle
Datasheets
6STD50SAU99R30X
Introducing D-Sub Connector Assemblies CONEC 6STD50SAU99R30X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C~105°C, Mounting Type:Board Edge, Through Hole, Right Angle, 6STD50SAU99R30X pinout, 6STD50SAU99R30X datasheet PDF, 6STD50SAU99R30X amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies CONEC 6STD50SAU99R30X ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.