678D826M035CC4D
Mfr.Part #
678D826M035CC4D
Description
CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL
Tolerance :
±20%
Polarity :
Polar
Voltage - Rated DC :
35V
Height Seated (Max) :
0.563 14.30mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
GENERAL PURPOSE
Termination :
Radial
Length :
13mm
Capacitance :
82µF
Life (Hours) :
3000 hours
Voltage - Rated :
35V
Polarization :
Polar
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Through Hole
Diameter :
10mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
678D826M035CC4D
Vishay / Sprague 678D826M035CC4D
678D 82μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can