678D337M063DS3D
Mfr.Part #
678D337M063DS3D
Description
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Lead Pitch :
5mm
Capacitance :
330µF
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated DC :
63V
Published :
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Length :
42.5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Ripple Current :
1.51A
Height Seated (Max) :
1.791 45.50mm
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Ripple Current @ High Frequency :
1.51A @ 100kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
130mOhm @ 20Hz
Polarization :
Polar
Max Operating Temperature :
105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
1.057A @ 120Hz
Impedance :
40mOhms
Factory Lead Time :
15 Weeks
Polarity :
Polar
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
678D337M063DS3D
Vishay / Sprague 678D337M063DS3D
678D 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.51A 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5mm Radial, Can