678D337M025DG3D
Mfr.Part #
678D337M025DG3D
Description
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Diameter :
12.5mm
Leakage Current :
0.2475mA
Ripple Current @ Low Frequency :
553mA @ 120Hz
Reach Compliance Code :
not_compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
270mOhm @ 20Hz
Through Hole
Published :
Life (Hours) :
3000 hours
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitor Type :
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
810 μm
Impedance :
76mOhm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
JESD-609 Code :
e0
Lead Pitch :
5mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
790mA @ 100kHz
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Height :
20mm
Voltage - Rated DC :
25V
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.906 23.00mm
Polarization :
Polar
Terminal Shape :
Wire
Ripple Current :
553mA
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Dielectric Material :
Aluminium
Package / Case :
Radial, Can
REACH SVHC :
Unknown
Capacitance :
330µF
Datasheets
678D337M025DG3D
Vishay / Sprague 678D337M025DG3D
678D 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 553mA 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5mm Radial, Can