678D337M010CD3D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
678D337M010CD3D
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Max Operating Temperature :
105°C
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.740 18.80mm
Length :
16mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Series :
678D
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
10V
Termination :
Radial
Packaging :
Bulk
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Life (Hours) :
3000 hours
Ripple Current @ Low Frequency :
322mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency :
460mA @ 100kHz
Polarization :
Polar
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm @ 20Hz
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
330µF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Ripple Current :
322mA
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V
Package / Case :
Radial, Can
Polarity :
Polar
Impedance :
134mOhms
Datasheets
678D337M010CD3D
Vishay / Sprague 678D337M010CD3D
678D 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 322mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can