678D278M010EK3D
Mfr.Part #
678D278M010EK3D
Description
CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL
Height Seated (Max) :
1.032 26.20mm
Capacitance :
2700μF
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Voltage - Rated :
10V
Lifetime @ Temp :
4000 Hrs @ 105°C
Published :
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.493mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Through Hole
Life (Hours) :
4000 hours
Max Operating Temperature :
105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
678D278M010EK3D
Vishay / Sprague 678D278M010EK3D
678D 2700μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can