60KEHD10BFPD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
60KEHD10BFPD
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEH 60A 2S SP DELTA 520 VAC
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Applications :
GENERAL PURPOSE
Current :
60 A
Voltage - Rated AC :
520V
Frequency - Operating :
50/60Hz
Package :
Box
Approval Agency :
CSA, UL
Series :
KEH
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Mounting Type :
Chassis Mount
Base Product Number :
60KEHD10
Termination Style :
Terminal Block
Product Status :
Active
Configuration :
Two Stage
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Datasheets
60KEHD10BFPD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH