60KEBS6AFPDVM
Mfr.Part #
60KEBS6AFPDVM
Description
KEB 60A 1S NUT DELTA 440VAC
Current :
60 A
Voltage - Rated DC :
Frequency - Operating :
50 ~ 60Hz
Voltage - Rated AC :
440V
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Datasheets
60KEBS6AFPDVM
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH