5SGXMB6R2F40C2LN
Mfr.Part #
5SGXMB6R2F40C2LN
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Form :
Ball
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Not Qualified
Number of I/O :
432
Base Part Number :
5SGXMB6
Number of Inputs :
432
Length :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Width :
40mm
Number of LABs/CLBs :
Organization :
22540 CLBS
Supply Voltage :
0.85V