5SGXMB5R2F40C2LN
Mfr.Part #
5SGXMB5R2F40C2LN
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Terminal Pitch :
1mm
Tray
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Organization :
18500 CLBS
Supply Voltage :
0.85V
Surface Mount :
yes
Width :
40mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of LABs/CLBs :
Number of Outputs :
432
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
RoHS Compliant
Base Part Number :
5SGXMB5
Length :
40mm