5SGXMA7K3F40C4
Mfr.Part #
5SGXMA7K3F40C4
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Width :
40mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Number of Outputs :
696
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.85V
Number of I/O :
696
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of Inputs :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Packaging :
Tray
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
HTS Code :
Base Part Number :
5SGXMA7
Organization :
23472 CLBS
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Number of LABs/CLBs :
Length :
40mm