5SGXMA7K2F40I2N
Mfr.Part #
5SGXMA7K2F40I2N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Supply Voltage :
0.9V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Length :
40mm
Packaging :
Tray
Number of LABs/CLBs :
Qualification Status :
Not Qualified
Series :
Stratix® V GX
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Inputs :
696
Terminal Pitch :
1mm
Total RAM Bits :
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Base Part Number :
5SGXMA7
HTS Code :
Width :
40mm
Power Supplies :
0.91.52.52.5/31.2/3V
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ