5SGXMA7H2F35I2N
Mfr.Part #
5SGXMA7H2F35I2N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Number of Logic Elements/Cells :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Series :
Stratix® V GX
Terminal Pitch :
1mm
Organization :
23472 CLBS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Part Number :
5SGXMA7
HTS Code :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
0.91.52.52.5/31.2/3V
Supply Voltage :
0.9V
Height Seated (Max) :
3.6mm
Length :
35mm