5SGXMA5K2F35I3LN
Mfr.Part #
5SGXMA5K2F35I3LN
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Base Part Number :
5SGXMA5
Width :
35mm
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
0.85V
Series :
Stratix® V GX
Number of Inputs :
432
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Number of Outputs :
432
Organization :
18500 CLBS
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Not Qualified
HTS Code :
Height Seated (Max) :
3.6mm
Number of I/O :
Length :
35mm