5SGXEABN2F45C2LN
Mfr.Part #
5SGXEABN2F45C2LN
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
yes
Organization :
35920 CLBS
HTS Code :
Base Part Number :
5SGXEAB
Supply Voltage :
0.85V
Number of Logic Elements/Cells :
Height Seated (Max) :
3.9mm
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Number of Outputs :
840
Number of I/O :
840
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Total RAM Bits :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Number of Inputs :
Length :
45mm
Width :
45mm