5SGXEA9N3F45C2L
Mfr.Part #
5SGXEA9N3F45C2L
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
HTS Code :
RoHS Compliant
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Number of Logic Elements/Cells :
Height Seated (Max) :
3.9mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Qualification Status :
Not Qualified
Series :
Stratix® V GX
Organization :
31700 CLBS
Number of Inputs :
840
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.85V
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Base Part Number :
5SGXEA9
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
840
Length :
45mm
Width :
45mm