5SGXEA7N3F45I3N
Mfr.Part #
5SGXEA7N3F45I3N
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
Number of Outputs :
840
Base Part Number :
5SGXEA7
Height Seated (Max) :
3.9mm
Total RAM Bits :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Organization :
23472 CLBS
Supply Voltage :
0.85V
Number of I/O :
840
Terminal Pitch :
1mm
Number of Logic Elements/Cells :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Length :
45mm
Width :
45mm
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V