5SGXEA7N2F45I3N
Mfr.Part #
5SGXEA7N2F45I3N
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Number of Inputs :
840
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
HTS Code :
Base Part Number :
5SGXEA7
Supply Voltage :
0.85V
Terminal Pitch :
1mm
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Qualification Status :
Not Qualified
Length :
45mm
Number of I/O :
840
Height Seated (Max) :
3.9mm
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Width :
45mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ