5SGXEA7N2F40I3
Mfr.Part #
5SGXEA7N2F40I3
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
HTS Code :
Width :
40mm
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Form :
Ball
Number of Inputs :
600
Total RAM Bits :
Organization :
23472 CLBS
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Qualification Status :
Not Qualified
Number of I/O :
600
Factory Lead Time :
8 Weeks
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Number of Logic Elements/Cells :
Base Part Number :
5SGXEA7
Supply Voltage :
0.85V
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Length :
40mm
Height Seated (Max) :
3.5mm