5SGXEA7K3F40C4N
Mfr.Part #
5SGXEA7K3F40C4N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Stratix® V GX
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Organization :
23472 CLBS
Packaging :
Tray
Qualification Status :
Not Qualified
Width :
40mm
Length :
40mm
Number of Outputs :
696
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of LABs/CLBs :
Number of Logic Elements/Cells :
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Base Part Number :
5SGXEA7
Supply Voltage :
0.85V
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ