5SGXEA7K2F35C1N
Mfr.Part #
5SGXEA7K2F35C1N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Series :
Stratix® V GX
RoHS Status :
RoHS Compliant
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Outputs :
432
Tray
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supply Voltage :
0.9V
Number of LABs/CLBs :
Length :
35mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Width :
35mm
Total RAM Bits :
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Organization :
23472 CLBS
Terminal Pitch :
1mm
Base Part Number :
5SGXEA7
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
HTS Code :
Height Seated (Max) :
3.6mm