5SGXEA7H2F35I2
Mfr.Part #
5SGXEA7H2F35I2
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA
Total RAM Bits :
HTS Code :
Width :
35mm
Terminal Form :
Ball
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Length :
35mm
Number of Outputs :
552
Number of I/O :
552
Supply Voltage :
0.9V
Number of LABs/CLBs :
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Height Seated (Max) :
3.6mm