5SGXEA5N3F45I4N
Mfr.Part #
5SGXEA5N3F45I4N
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Number of LABs/CLBs :
Supply Voltage :
0.85V
Terminal Form :
Ball
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
yes
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Width :
45mm
Number of Outputs :
840
Number of I/O :
840
Length :
45mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Organization :
18500 CLBS
Series :
Stratix® V GX
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Terminal Position :
BOTTOM
Number of Inputs :
Height Seated (Max) :
3.9mm
Terminal Pitch :
1mm